Strona Główna

Alina i Ryszard zapraszamy do naszego domu, który nazywamy „Galeria Domowa I„.

To nasze marzenia zrodziły myśl otwarcia się na gości, którym chcielibyśmy pokazać uroki miejsca, w którym mieszkamy. Zawsze staraliśmy się tworzyć naszą przestrzeń, jako miejsce z indywidualnym i osobistym klimatem. Dojrzeliśmy do tego, aby dzielić marzenia z naszymi gośćmi.

Nasze zauroczenie okolicą i ludźmi nie jest wyjątkiem. Niedawno otrzymaliśmy prezent, książeczkę „Bajania Starego Dettlaffa”. A w niej, prócz legend i tychże bajań związanych z okolicą, opis jak 100 lat temu Bernard Chrzanowski odkrył urodę tego miejsca. Wędrował przez Pierwoszyno drogą pełną kwitnących wiśni, zachwycając się rozległym widokiem na morze. Idąc wijącą się drogą przez pola, koło samotnego dębu dotarł do małej, rybackiej wsi Mechelinki, z której na lewo idąc brzegiem morza przez łąki doszedł do Rewy. A na prawo widział kamienisty brzeg z rozpoczynającą się tu Kępą Oksywską z ostrymi, wysokimi klifami a dalej małą wioską Gdynia.

A dzisiaj nasz dom stoi na końcu ulicy Wiśniowej z tym samym rozległym widokiem na morze, Rewę, horyzontem z Półwyspem Helskim i wijącą się polną drogą i tym samym rosnącym dalej dębem.